Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Kolejny temat szkoleniowy

 

Prezentacje poprowadzi dr inż. Tomasz Kowalak, współautor metodologii zatwierdzania taryf elektroenergetycznych przedsiębiorstw sieciowych na gruncie ustawy Prawo energetyczne.

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.
W latach 1978- 1998 zatrudniony w Instytucie Energetyki w Warszawie, na stanowiskach od asystenta w Zakładzie Wysokich Napięć do – w latach 1991-1998 – sekretarza naukowego Instytutu. W dorobku kilkadziesiąt publikacji, kilka wzorów użytkowych, jeden patent, doktorat z techniki wysokich napięć.
Audytor Systemów Zapewnienia Jakości, certyfikowany przez British Standard Institute.
W latach 1994-1998 uczestniczył  w pracach  legislacyjnych nad ustawą Prawo  energetyczne, w szczególności w ramach zespołów przygotowujących projekty aktów wykonawczych.
Od 1998 w URE. Od 2000 do 2006 kierował Departamentem Taryf jako p.o. dyrektora, następnie do 2012 jako dyrektor departamentu.
W latach 2013 – 2016  na samodzielnym Stanowisku  ds. Koordynacji Rozwoju Inteligentnych Sieci.
Aktualnie  pracuje w Departamencie rozwoju Rynków  i Spraw Konsumenckich.


Współautor metodologii zatwierdzania taryf elektroenergetycznych przedsiębiorstw sieciowych na gruncie ustawy Prawo energetyczne.
Od 2006 r. zaangażowany w proces wdrażania w Polsce systemu Smart Metering/Smart Grid, zorientowanego na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, poprawę efektywności wykorzystania energii oraz poprawę wykorzystania krajowych (lokalnych) zasobów energetycznych. Przygotował  cztery  Stanowiska Prezesa URE, opublikowane w latach 2011-2013, określające  wymagania funkcjonalne  dla infrastruktury inteligentnego  opomiarowania, optymalnego  modelu  rynku opomiarowania oraz  zasad regulacji w odniesieniu do inwestycji w infrastrukturę AMI.
Ekspert  Instytutu Energetyki Odnawialnej oraz Seminarium  Energetycznego  Collegium Civitas.